Soutěž o 3 výtisky knihy Naše bylinková lékárna

Tato soutěž není aktuální

Doba trvání: 30.7.2020 - 5.8.2020 | Kategorie: Zábava | Bez registrace


Adresa soutěže: http://www.knihcentrum.cz/soutez-o-3-...


Ceny v této soutěži

1. pořadí: Kniha Naše bylinková lékárna
2. pořadí: Kniha Naše bylinková lékárna
3. pořadí: Kniha Naše bylinková lékárna

Popis soutěže

Zkuste své štěstí v soutěži o knihu slovenského autora - zkušeného bylinkáře a zároveň propagátora těsného soužití člověka s rostlinami. Naše bylinková lékárna přináší ucelené "portréty" 130 léčivých rostlin, které můžeme běžně sbírat v českých zemích i na Slovensku při svých vycházkách do přírody. Každá z dvoustránkových kapitol, jež jsou obsahově shodně strukturovány, je věnována jediné léčivce a krátce, leč dostatečně podrobně sděluje poznatky o historii rostliny, popisuje její vzhled, informuje o základní droze byliny, o způsobu sběru a zpracování, přehledně shrnuje účinky drogy a doporučuje její léčebné využití (vnitřní i zevní). V rubrice Jeden dobrý recept, zařazené do každé kapitolky, nalezneme předpis na čaj, léčivý olej, tinkturu, kloktadlo, med, pomazánku i směs koření, na víno či posilující nápoj nebo na preventivní prostředek a hojivý obklad.

A protože Dionýz Dugas je i zručným fotografem, učinil ze své knihy zároveň publikaci fotografickou. Jeho názorné snímky bylin, které nám budou vodítkem při rozeznávání rostlin, ale i zátiší s hotovými produkty připravenými z rostlinných drog mají dokumentární i uměleckou hodnotu.


Pro obsahovou úplnost je kniha vybavena abecedním seznamem receptů a seznamem rostlin v jazyce českém i latinském a je doplněna výběrem odborné literatury; uvedené tituly mohou být čtenáři k užitku.

Soutěž o 3 výtisky knihy Naše bylinková lékárna probíhá od 30. července do 5. srpna 2020 do 23,59 hod. v internetovém knihkupectví KNIHCENTRUM.CZ. 

 

Komentáře ostatních uživatelů

Vaše jméno či přezdívka: 
Komentář k soutěži:

Podobné soutěže Nejnovější soutěže z kategorie Zábava